Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

mail@zelvi-doupe.cz
MOB: 774 058 382 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

otevírací doba v obchodě i v kavárně

pondělí až sobota 9:30-18, neděle 10:30-18
(prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

Ve všední den tu většinou býváme už od devíti, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.

Hudební sklepy pošesté – a s vernisáží Petra Nikla navrch

Datum: 19.04.2010, autor: Markéta Přerovská

V uplynulém školním roce jsme v Želvím doupěti uspořádali za finančního přispění Městského úřadu Mělník cyklus folkových koncertů, nazvaný Hudební sklepy. V květnu cyklus uzavře v knihkupectví Želví doupě koncert známého výtvarníka, hudebníka a performera Petra Nikla. oncert, který se chystá na 22. května, je vhodný nejen pro dospělé, ale troufám si odhadnout, že dobře se budou i tentokrát bavit také děti. Lístky se dají koupit na místě za 100 korun v předprodeji, v den koncertu pak za 120 korun. Ještě před koncertem ale proběhne od 18 hodin vernisáž výstavy kreseb a grafik Petra Nikla s názvem Labyrinty.

V uplynulém školním roce jsme v Želvím doupěti uspořádali za finančního přispění Městského úřadu Mělník cyklus folkových koncertů, nazvaný Hudební sklepy. Folkové kluby, hospody, divadelní sály, ale také sokolovny - a v Mělníku prostory knihkupectví, to vše byla místa, kde jste mohli po celé republice (a v několika případech i na Slovensku) jednou za měsíc potkat známější i ty méně známé interprety české folkové a alternativní hudební scény. V Mělníku se jich vystřídalo zatím šest: Jiří Konvrzek, Jaroslav Hutka, Vlasta Třešňák, Petr Váša, a dvojice Phil Shoenfelt a Pavel Cingl. Celkový počet diváků na koncertech, které už byly odehrány, přesahuje číslovku sto, a doufáme, že i na poslední koncert vás přijde velké množství.
V květnu cyklus uzavře v knihkupectví Želví doupě koncert známého výtvarníka, hudebníka a performera Petra Nikla. Ten sám sebe nazývá víceoborovým šaškem: hraje na hudební nástroje i na dětské nafukovací hračky z dílny své mámy, designérky Libuše Niklové, jeho texty nás pozvou do říše fantazie. Koncert, který se chystá na 22. května, je vhodný nejen pro dospělé, ale troufám si odhadnout, že dobře se budou i tentokrát bavit také děti. Lístky se dají koupit na místě za 100 korun v předprodeji, v den koncertu pak za 120 korun.
Ještě před koncertem ale proběhne od 18 hodin vernisáž výstavy kreseb a grafik Petra Nikla s názvem Labyrinty. Při tvorbě tohoto souboru se člen (dnes již nefungující) výtvarné skupiny Tvrdohlaví inspiroval knihou Jana Ámose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, vystavený soubor prací je ilustrací této knihy - vydání v angličtině. Na vernisáž je vstup volný.
Výstava předního českého výtvarníka Petra Nikla (mimo jiné také držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého v roce 1995, autora ilustrací ke dvěma nejkrásnějším knihám roku 2002, ale i dalších úspěšných knih) v kavárně Želví doupě potrvá do 28. června a bude pak vystřídána výstavou mělnického fotografa Jiřího Čermáka. Jste srdečně zváni.↑ nahoru