Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

mail@zelvi-doupe.cz
MOB: 774 058 382 (telefon v pracovní době, jinak pouze sms)

otevírací doba v obchodě i v kavárně

pondělí až sobota 10 - 18
neděle ZAVŘENO
(prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

Ve všední den tu většinou býváme už od osmi, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.

Malý město stojí za ... přečtení a za žití

Datum: 22.04.2009, autor: Markéta Přerovská

Malý město stojí za ... přečtení a za žitíNová kniha mělnického autora.

hulení - sonic youth - piškotova technopárty - prodej drahých hrnců - sex - vinice - povodně - rum - pozitivní energie - Vehlovice - Beníšek - Díra - hulení - Amway - sex - maloměsto - rum

Bohumil Krejza, Bohouš, Boban napsal knihu. Tento mělnický muzikant (kdysi například Bez obav s obavou, dnes Anyway) a taky spisovatel, vydává svou papírovou prvotinu (? - jestli se pletu, tak pardon) pod hlavičkou Captain & Marvin. Hledáte ducha posledních dvaceti let na Mělníku? Chcete vědět, kolik hospod, jointů, pracovních poměrů a kolik postelí se za tu dobu dá zvládnout? Co může člověku po takhle dlouhé době zůstat v hlavě? A v rukou? Zda si může člověk po dvaceti letech (dospělého) života připadat dospělý, nebo spíš unavený a zničený? Smířený? A - může se člověk odstěhovat z Mělníka, aniž by ho to bolelo u srdce?

... a Jan Tleskač?

Povídky z knihy Malý město jsou výživné. Čtou se jedním dechem. Pokud ho něco malého nesežere, tak na autora časem budeme pohlížet jako na toho "svého" Bukowského. Kterýžto autor mimochodem Bohouše určitě ovlivnil. V psaní - i v životě?

Kniha Malý Město je ke koupi u nás. Nebo si ji nechte poslat. Stojí to za to. Cena 125,- korun, 131 stran, vydal Captain & Marvin 2009. Jiné povídky stejného autora jsou k přečtení na webu http://krejza.xf.cz/. (mimochodem, ani ty básničky, které tam Bohouš má, nejsou k zahození...)

(článek, původně napsaný pro server Mělníček.cz)

Objednáte po kliknutí na banner.↑ nahoru