Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

mail@zelvi-doupe.cz
MOB: 774 058 382 (telefon v pracovní době, jinak pouze sms)

otevírací doba v obchodě i v kavárně

pondělí až pátek 9 - 18
sobota, neděle, prázdniny 10 - 18
(svátky a ostatní upřesňujeme v Aktualitách)

Ve všední den tu většinou býváme už od osmi, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


Objednávejte zbožíSKLADEMs nízkým poštovným nebo bez něj | Osobní odběry objednávek, prodejna a kavárna 774 058 382 | EET


NOVĚ PŘIDÁNO

Blešáky

Markétin blog | Přátelé Želvy, z. s.

Milí přátelé prodejů z druhé ruky,

už se nám ta sezóna zase blíží. Pokud se chcete i letos účastnit trhů na náměstí Míru na Mělníku, věnujte prosím pozornost tomuto hlášení.

  • na trh, na který pojedete, se prosím aspoň den předem ohlašte(telefon 777648505, mail nebo osobně)
  • prodeje opět 8-12, na místě můžete stavět před sedmou
  • termíny jsou od Velikonoc (26. března) do Dušiček (29. října), mimo Vinobraní každý týden (ve všech termínech se koná také trh na velkém prostoru náměstí, letos s novým, nadějeplným pořadatelem Spolek Světlonoška)
  • pro letošek jsme pro velký úspěch zpět na parkovišti u úřadu (v případě špatného počasí máme domluveno, že můžeme být v podoubí městského úřadu - ne v podloubí Radnice, ale v podloubí té modernější budovy)
  • vrací se zpátky drobný administrativní poplatek 50 Kč (na místě Vám každému ukážu, že místa za tento poplatek budete mít dost a dost, někteří z vás se na toto poplatkové místo vejde i dvakrát)
  • jinak je vše při starém, co se prodává a jak se prodává, vám připomínat nemusím. Budeme rádi, pokud informaci o blešáku předáte i svým přátelům, kteří se trhu také někdy účastnili, určitě nemám kontakt na všechny.
  • podrobnosti najde každý také na www.zelvi-doupe.cz/blesaky


Podrobnější informace pro přátele předmětů z druhé ruky, neopakovatelné atmosféry a nepředvídatelných nákupů.

BLEŠÁK SE v roce 2016 KONÁ NA NÁMĚSTÍ MÍRU ZPĚT NA PARKOVIŠTI U MĚSTSKÉHO ÚŘADU. BUDETE UMÍSTĚNI PODLE TOHO, KDY PŘIJDETE. PRODÁVÁ SE OD 8 HODIN, POŘADATELÉ JSOU NA MÍSTĚ OD 7 HODIN. TĚŠÍME SE NA PRODEJCE I NA NAKUPUJÍCÍ!

Náš bleší trh na náměstí Míru je tu už od roku 2010. Za tu dobu se město hodně proměnilo, kromě bleších trhů se ve městě konají i trhy farmářské, obecné i všelijaké jiné... Po celou dobu nám vždy vychází vstříc městský úřad a také Městská policie, za což se sluší před dalším ročníkem opakovaně poděkovat. Snad služeb MěP bude opět potřeba co nejméně, nicméně se někdy stávalo, že se na blešáku objevily věci, které tam neměly co dělat - s padělky, nedovolenou symbolikou nebo třeba s chemií se u nás obchodovat nesmí... Podrobná aktualizovaná pravidla blešího trhu najdete zde.

Ze začátku byly blešáky pouze jednou za měsíc, v dalších letech jsme se také v návaznosti na kolegy z občanského sdružení Studio Eko-logika odvážili dát blešákům 14tidenní periodu.. A vloni jsme to zkusili každý týden, a víceméně to fungovalo. Proto se tato frekvence bude opakovat i letos, kdy pořádání trhů na hlavním prostoru náměstí převzal Spolek Světlonoška. Věříme, že se stejně jako vloni pokaždé najde dost nakupujících i prodejců, kteří si navzájem zpříjemní sobotní dopoledne.

Pokaždé jde o prodej od 8 do 12, pokud chcete, můžete zůstat déle. Bleší trhy se nebudou konat v termínu, kdy se nekoná farmářský trh.

Na bleší trh je nejlépe předem PŘIHLÁSIT, pokud chcete prodávat. Přihlásit se lze na telefonu 777648505 nebo e-mailem na marketa@melnicky-antikvariat.cz.

BLEŠÁK SE v roce 2016 KONÁ NA NÁMĚSTÍ MÍRU ZPĚT NA PARKOVIŠTI U MĚSTSKÉHO ÚŘADU. BUDETE UMÍSTĚNI PODLE TOHO, KDY PŘIJDETE. PRODÁVÁ SE OD 8 HODIN, POŘADATELÉ JSOU NA MÍSTĚ OD 7 HODIN. TĚŠÍME SE NA PRODEJCE I NA NAKUPUJÍCÍ!

Prodejci! V den blešáku dorazte prosím mezi 7 a 8 hodinou. Za obsazené místo se bude letos zase účtovat 50 Kč za jedno místo (za jeden obdélník - cca 1,5 m do uličky, kudy chodí nakupující, cca 2 m do hloubky, kam se vejde zboží a vy). Až na výjimky (po dohodě s pořadateli!) by neměl jeden prodejce obsazovat větší prostor, než jedno parkovací místo. Peníze, vybrané na bleším trhu, využíváme na úhradu propagace trhů, a také na další aktivity našeho občanského sdružení. To pořádá mnohem více akcí, z nichž naprostá většina má vstupné dobrovolné. Díky za pochopení, proč tyto peníze vybíráme. Pořadatelé si vyhrazují odmítnout prodejce se zbožím, které nebude odpovídat blešímu trhu. Seznam toho, co by na bleším trhu být nemělo, najdete v Pravidlech.

Co se také nezměnilo: pro nakupující je vstup na bleší trh volný, bez vstupného. Nakupovat, prodávat a smlouvat mohou i děti pod dozorem dospělé osoby, a tím se naučit něco málo k vlastní finanční gramotnosti.

Rozložíte si stánek (neposkytujeme žádné stoly, ani jiné věci k vystavení zboží, proto počítejte s přepravkami, dekou, nebo stojánky, dle charakteru vámi vystaveného zboží) a prodáváte, smlouváte. Ceny na zboží mít můžete nebo nemusíte, záleží na vás. Upozorňujeme, že pokud máte živnostenský list na prodej předmětů, které prodáváte na bleším trhu, vztahují se na vás podmínky prodeje stejné, jako v kamenné provozovně, viz Pravidla.

Těšíme se na nakupující a doufáme, že prodejci nám po zkušenostech z minulých let zachovají přízeň. Blešák jsme původně začali pořádat hlavně kvůli tomu, abychom do našeho pěkného historického centra přivedli trochu běžného života. Už sedmiletá tradice napovídá, že se to snad zatím daří. Co říkáte? Přijďte se i vy setkat s přáteli.

Za občanské sdružení Přátelé Želvy na letošní první bleší trh (a všechny další) zve Markéta Přerovská

Bleší trh
Bleší trh

Výměnný bazar podzim 2016

Datum: 31.08.2016, autor: Markéta Přerovská

Výměnný bazar podzim 2016

POZOR! V Radnici je uvedeno chybné datum této události. PLATÍ TOHLE DATUM!!! Díky za sdílení.

11. září od 12 do 18 hodin

Ukliďte si po létě v šatníku a doneste čisté (děkujeme!) dětské i dospělé oděvy a obuv, které už neunosíte, ale mohly by se hodit někomu jinému. Jedná se o otevřenou akci: doneste i odneste, co chcete a odneste, co se vám bude líbit. Můžete si dát s kamarádkou sraz na kávu a v klidu si navzájem ohodnotit, který kousek oblečení vám nesmí v šatníku chybět. Oblečení, které si nikdo nevybere, bychom opět rádi věnovali do sociálního šatníku nebo nějaké charity. Budeme rádi, když nám poradíte, kam se tentokrát obrátit. Vstup volný, za donesené ani vybrané oblečení se neplatí žádný poplatek.

Podrobnosti také na facebookové události.

Změna otevírací doby 30.4. a 1.5.

Datum: 24.04.2016, autor: Markéta Přerovská

Připomínáme změnu v otevírací době na tento víkend:

SOBOTA 30. dubna otevřeno 9-15 hodin
NEDĚLE 1. května otevřeno 12-18 hodin

V sobotu nezapomeňte dopoledne na bleší trh, konaný v rámci Mělnické farmářské trhy. Sobotní večer si hezky užijte Valpuržinu noc a nedělní dopoledne ... to už tradičně patří svátku lásky.

Říjen 2015 v Želvím doupěti

Datum: 27.09.2015, autor: Markéta Přerovská

Podrobný program nabitého října.

Jak to chodí na blešáku

Datum: 01.04.2015, autor: Ivan Nekuda, Markéta Přerovská

Pro ty, kdo nikdy na blešáku neprodávali, zde stručný návod, jak na to. Nemusíte se bát, je to hračka. A můžete to vyzkoušet každou sobotu od Velikonoc do Dušiček na mělnickém Náměstí Míru.

Pravidla blešího trhu

Datum: 26.03.2015, autor: Ivan Nekuda, Markéta Přerovská

... aktualizovaná pravidla najdete v tomto článku ...

zobrazuji záznamy 1 - 6 z 29

↑ nahoru