Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  otevírací doba v obchodě i v kavárně

  pondělí až sobota 9:30-18, neděle 13-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Ve všední den tu většinou býváme už od devíti, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
  Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  NOVĚ PŘIDÁNO

  Blešáky

  Markétin blog | Přátelé Želvy, z. s.

  Bleší trhy k oživení náměstí od roku 2010

  Milí přátelé. Když jsme s naším občanským sdružením před lety začínali s bleším trhem na náměstí Míru, bylo v Mělníku mnohé jinak. V hospodách se kouřilo, na náměstí se kromě Mělnické jizerské 50, Vrkoče a Vinobraní konalo v podstatě jen několik sportovních aktivit, a v revitalizovaném centru to moc společensky nežilo. S přáteli jsme to chtěli změnit. Chtěli jsme, aby centrum města aspoň občas ožívalo čilým ruchem lidí, prodejců, nakupujících, kulturním vyžitím, zábavou. Aby bylo naše centrum města atraktivní i pro místní, nejenom pro německého turistu, kterého přiveze i odveze loď do podzámčí.

  Naše pořádání malého městského blešího trhu byl pravděpodobně jen jeden malý kamínek, který ale naštěstí strhnul lavinu. Hned následujícího roku se s velkou vervou pustila další parta dobrovolníků do pořádání farmářských a jiných trhů, a každý rok vymýšlejí další a další termíny pro zprostředkování laskomin pro mlsné jazyky všech místních obyvatel i nalákání těch přespolních. Roztrhl se i pytel s kulturními aktivitami přes celé léto (MEKUL je dnes zmiňován mezi mými známými z celé republiky jako příklad toho, jak na malém městě dělat kvalitní kulturu pro místní občany). Zmnožil se i počet sportovních a jiných společenských akcí, na které můžete na horní mělnické náměstí přijít. Skoro tak, že na volné termíny na náměstí si můžeme psát pořadník (v nadsázce řečeno). Tomu přihlížíme s velkým nadšením. Co vy?

  Při zahájení osmé sezóny blešího trhu jsme byli tedy trochu na vážkách, zda a jak tuto zálibu pro malý okruh nadšenců dál pořádat. Rozhodli jsme se zvolit metodu nejmenšího odporu, a proto letos snížíme počet sobot, po které se bude bleší trh (jako přidružená akce k běžnému farmářskému trhu) konat. Vycházíme tím vstříc ostatním pořadatelům ostatních akcí na náměstí. Po pravdě řečeno, už je nás na náměstí tolik, že je tu občas lehce těsno.

  Termíny bleších trhů jsme po konzultaci s ostatními aktivitami na náměstí určili na následující soboty:
  7. dubna, 14. dubna, 28. dubna, 5. května, 19. května, 30. června, 21. července, 4. srpna, 25. srpna, 1. září, 8. září, 22. září, 29. září, 13. října a 20. října. Ostatní soboty po celou sezónu se můžete těšit na dopolední farmářské trhy, pořádané spolkem Světlonoška, a pokaždé také na nějakou jinou společenskou aktivitu, o které budete jistě včas informováni. Na Mělníku to totiž žije, ne že ne.

  A ještě dvě menší novinky na závěr: abychom ulehčili parkovacím plochám na horním náměstí, a také abychom umožnili návštěvníkům trhů nerušený výběr v celém prostoru trhů, umisťujeme v konsensu s vedením města letos opět bleší trh do prostoru okolo kašny. Po dohodě s památkáři by neměly být předměty na prodej odkládány na kašnu, proto budeme prodejcům nabízet použití rozkládacích stolů.

  Na úplný konec bych ráda poděkovala nejen všem zainteresovaným z městského úřadu, za neustálou morální podporu, ale také vám, stálým i příležitostným prodejcům i nakupujícím za to, že s námi sdílí nadšení z nákupů z druhé ruky. Tím, že prodáváte, nakupujete a používáte věci, které jinde dosloužily, vlastně působíte také ekologicky. Dáváte předmětům druhou šanci a není nutné je vyhazovat dříve, než doslouží úplně. Děkuje vám za to i příroda.

  Markéta Přerovská, za pořadatele Přátelé Želvy, z. s.

  ***

  Informace pro přátele předmětů z druhé ruky, neopakovatelné atmosféry a nepředvídatelných nákupů.

  Náš bleší trh na náměstí Míru je tu už od roku 2010. Za tu dobu se město hodně proměnilo, kromě bleších trhů se ve městě konají i trhy farmářské, obecné i všelijaké jiné... Po celou dobu nám vždy vychází vstříc městský úřad a také Městská policie, za což se sluší před dalším ročníkem opakovaně poděkovat. Snad služeb MěP bude potřeba co nejméně, nicméně se někdy stávalo, že se na blešáku objevily věci, které tam neměly co dělat - s padělky, nedovolenou symbolikou nebo třeba s chemií se u nás obchodovat nesmí... Podrobná aktualizovaná pravidla blešího trhu najdete zde.

  Prosíme prodejce, aby se přihlásili vždy přes SMS na telefonu 777648505 nebo e-mailem na marketa@melnicky-antikvariat.cz.

  BLEŠÁK SE KONÁ NA NÁMĚSTÍ MÍRU V PROSTORU KOLEM KAŠNY. BUDETE UMÍSTĚNI PODLE TOHO, KDY PŘIJDETE. PRODÁVÁ SE OD 8 HODIN, POŘADATELÉ JSOU NA MÍSTĚ OD 7 HODIN. TĚŠÍME SE NA PRODEJCE I NA NAKUPUJÍCÍ!

  Prodejci! V den blešáku dorazte prosím mezi 7 a 8 hodinou. Za obsazené místo budeme i letos počítat 50 Kč za jedno místo, případně více, podle rozměrů prodejního místa. Jednáme o zapůjčení prodejních stolů. Není možné umisťovat předměty na kašnu (DĚKUJEME ZA DODRŽOVÁNÍ). Peníze, vybrané na bleším trhu, využíváme na úhradu propagace trhů, a také na další aktivity našeho spolku. To pořádá mnohem více akcí, z nichž naprostá většina má vstupné dobrovolné. Díky za pochopení, proč tyto peníze vybíráme. Pořadatelé si vyhrazují odmítnout prodejce se zbožím, které nebude odpovídat blešímu trhu. Seznam toho, co by na bleším trhu být nemělo, najdete v Pravidlech.

  Co se naopak nezměnilo: pro nakupující je vstup na bleší trh volný, bez vstupného. Nakupovat, prodávat a smlouvat mohou i děti pod dozorem dospělé osoby, a tím se naučit něco málo k vlastní finanční gramotnosti.

  Rozložíte si stánek (jednáme o zapůjčení prodejních stolů, přesto počítejte s přepravkami, dekou, nebo stojánky, dle charakteru vámi vystaveného zboží) a prodáváte, smlouváte. Ceny na zboží mít můžete nebo nemusíte, záleží na vás. Upozorňujeme, že pokud máte živnostenský list na prodej předmětů, které prodáváte na bleším trhu, vztahují se na vás podmínky prodeje stejné, jako v kamenné provozovně, viz Pravidla.

  Těšíme se na nakupující a doufáme, že prodejci nám po zkušenostech z minulých let zachovají přízeň. Blešák jsme původně začali pořádat hlavně kvůli tomu, abychom do našeho pěkného historického centra přivedli trochu běžného života. Osmiletá tradice napovídá, že se to snad zatím daří. Co říkáte? Přijďte se i vy setkat s přáteli.

  Za zapsaný spolek Přátelé Želvy na první bleší trh (a všechny další) zve Markéta Přerovská

  Duben 2012 nejen v Želvím doupěti

  Datum: 01.04.2012, autor: Bohunka Samková, Ivan Nekuda, Markéta Přerovská

  Duben 2012 nejen v Želvím doupěti

  Na duben jsme pro vás nachystali přednášku o irisdiagnostice, o zdravé výživě a o trénování paměti. Kromě toho se můžete těšit na farmářské trhy, které pořádá spřátelené občanské sdružení Studio Eko-logika, a jeden námi pořádaný blešák. A mezitím tradičním budeme mít tu výjimečnou čest představit dokument o žijící legendě, punkové skupině N.V.Ú. Všechny pořady najdete v přiloženém souboru, nebo po kliknutí v tomto článku na našem webu.

  Zlatý vánoční jarmark

  Datum: 11.12.2011, autor: Markéta Přerovská

  Zlatý vánoční jarmark

  neděle 18. prosince 10:00 – 16:00 ZLATÝ VÁNOČNÍ JARMARK
  Zveme Vás na parkoviště na náměstí Míru (u Regionálného muzea), kde se uskuteční jednodenní řemeslný jarmark.
  Pozvání přijali prvovýrobci šperků, oblečení, hraček i jiných tradičních dárkových předmětů, těšit se můžete na občerstvení od Čajovny Ve Věži, bude i drobný hudební doprovod (jeden z vystupujících Vítek Skřítek EliaS).
  Pro nakupující vstup volný. Přijďte se o zlatou neděli podívat na nově zrekonstruované náměstí a nakoupit poslední drobnosti pod vánoční stromeček.
  Pořádají pro potěchu všech Přátelé Želvy, o. s. za laskavé podpory města Mělník
  Pokud něco zajímavého vyrábíte a chcete se zúčastnit jako prodejce, kontaktujte Markétu Přerovskou na tel. 777 648 505.

  Plakát pro stažení a vytištění
  Odkaz na událost na facebooku ke sdílení.

  Říjen 2011 v Želvím doupěti

  Datum: 25.09.2011, autor: Markéta Přerovská

  Na říjen se pečlivě připravte. My se taky připravujeme. Program ke stažení je zde, plakát zde. Na co se můžete těšit? Koncert stálice našeho pódia, Honzy Řepky + hosta, koncert dua Pepek a Námořník (tyto dva knocerty si dokonce lze vychutnat dvojnásobně, protože vždy v sobotu dopoledne vystoupí na farmářských trzích v parku Vrázovka a pak večer je uvidíte u nás), akustický jazzový koncert (musíme naladit piáno!), ve spolupráci s Filmovým klubem Mělník tři přednášky s promítáním (dva filmy a jeden dokument), jedno promítání regionálních filmů KaF, ale nezapomínejme ani na knihy: celorepublikový VELKÝ KNIŽNÍ ČTVRTEK a také novou sérii ŽELVA ČTE DĚTEM, ve které se pokusíme ukázat, že čtení není nuda. Jsme rádi, že jste s námi. Noa samozřejmě poslední letošní blešák v Parku Vrázovka. Snad vydrží počasí.

  Program na září 2011

  Datum: 01.09.2011, autor: Markéta Přerovská

  Na září připravujeme dvě filmové přednášky (pořádá Tmelník o.s.), jednu přednášku a filmovou projekci ke 20ti letům Greenpeace v ČR, výtvarnou dílnu nejen pro děti s následnou výstavou, a také spolupořádáme 2. mělnický flerjarmark a blešák v Parku Vrázovka. Neseďte doma!

  program ke stažení a tisku

  Bleší trh červenec - říjen 2011

  Datum: 21.07.2011, autor: Markéta Přerovská

  Vážení přátelé nákupů z druhé ruky. Dovolujeme si upozornit, že pro tentokrát a pro příště konají se bleší trhy v místech pořádání trhů farmářských - tedy na Vrázově vyhlídce. Základní prostor pro bleší trh je na horním konci celého prostoru na travnatém prostoru mezi zdí, dřevěnými stánky a stanem pro hudební produkci. Protože nepředpokládáme, že bychom se nevešli, tentokrát nebudeme zamlouvat konkrétní místa. Na místě budeme od 7 hodin k dispozici, abychom vyměřili prostor, který budete se svým stánkem obývat. Jak přijdete, tak Vás umístíme, s tím, že budeme umisťovat postupně, abychom vytvořili pěkné prodejní náměstíčko. K dispozici bude zatravněná plocha, proto nezapomeňte na plachty, židličky, slunečník nebo stůl na vystavení svých "bleších" předmětů. Jako obvykle budeme vybírat 50 korun za obsazený šířkový metr. Výtěžek z bleších trhů použijí Přátelé Želvy, o.s. k úhradě propagace a k dalším akcím, které pro Vás chystáme. Děkujeme všem, kdo si bleší trhy oblíbili, a doufáme, že se i tentokrát setkáme s velkým ohlasem. Prodej na bleším trhu, stejně tak i na farmářských trzích, bude od 8 do cca 12 hodin, ale i tentokrát platí, kdo dřív přijde, ten lépe uloví :-)

  (Termíny trhů na Vrázově vyhlídce: 30.07. farmářské a bleší trhy, 13.08. vinařské farmářské trhy, 27.08. farmářské a bleší trhy, 10.09. ovocnářské farmářské trhy, 24.09. farmářské a bleší trhy, 08.10. rybářské farmářské trhy, 22.10. farmářské a bleší trhy)

  Červnový program 2011 v Želvím doupěti

  Datum: 26.05.2011, autor: Markéta Přerovská

  Program na červen je věru bohatý: nejdříve bezdomovecké divadlo, bleší trhy a muzika na náměstí Míru, nedělní letní kino, v pondělí meditace a v úterý debata o couchsurfingu a autostopu. Pak týden volno (no - volno, bude spousta jamrarků, ale o tom později), další meditace, tentokrát nově se Zdeňkem Tošnarem, další trhy s muzikou a další letní kino na parkáně. Celý program stahujte, tiskněte, vyvěšujte, sdílejte zde, ale ještě lépe: přijďte! Vstupné na všechny akce dobrovolné (díky za každý příspěvek na energie a nájem :) ). Podrobný textový program po kliknutí na nadpis.

  zobrazuji záznamy 13 - 18 z 29

  ↑ nahoru