Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  otevírací doba v obchodě i v kavárně

  pondělí až sobota 9:30-18, neděle 13-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Ve všední den tu většinou býváme už od devíti, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
  Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  NOVĚ PŘIDÁNO

  Blešáky

  Markétin blog | Přátelé Želvy, z. s.

  Bleší trhy k oživení náměstí od roku 2010

  Milí přátelé. Když jsme s naším občanským sdružením před lety začínali s bleším trhem na náměstí Míru, bylo v Mělníku mnohé jinak. V hospodách se kouřilo, na náměstí se kromě Mělnické jizerské 50, Vrkoče a Vinobraní konalo v podstatě jen několik sportovních aktivit, a v revitalizovaném centru to moc společensky nežilo. S přáteli jsme to chtěli změnit. Chtěli jsme, aby centrum města aspoň občas ožívalo čilým ruchem lidí, prodejců, nakupujících, kulturním vyžitím, zábavou. Aby bylo naše centrum města atraktivní i pro místní, nejenom pro německého turistu, kterého přiveze i odveze loď do podzámčí.

  Naše pořádání malého městského blešího trhu byl pravděpodobně jen jeden malý kamínek, který ale naštěstí strhnul lavinu. Hned následujícího roku se s velkou vervou pustila další parta dobrovolníků do pořádání farmářských a jiných trhů, a každý rok vymýšlejí další a další termíny pro zprostředkování laskomin pro mlsné jazyky všech místních obyvatel i nalákání těch přespolních. Roztrhl se i pytel s kulturními aktivitami přes celé léto (MEKUL je dnes zmiňován mezi mými známými z celé republiky jako příklad toho, jak na malém městě dělat kvalitní kulturu pro místní občany). Zmnožil se i počet sportovních a jiných společenských akcí, na které můžete na horní mělnické náměstí přijít. Skoro tak, že na volné termíny na náměstí si můžeme psát pořadník (v nadsázce řečeno). Tomu přihlížíme s velkým nadšením. Co vy?

  Při zahájení osmé sezóny blešího trhu jsme byli tedy trochu na vážkách, zda a jak tuto zálibu pro malý okruh nadšenců dál pořádat. Rozhodli jsme se zvolit metodu nejmenšího odporu, a proto letos snížíme počet sobot, po které se bude bleší trh (jako přidružená akce k běžnému farmářskému trhu) konat. Vycházíme tím vstříc ostatním pořadatelům ostatních akcí na náměstí. Po pravdě řečeno, už je nás na náměstí tolik, že je tu občas lehce těsno.

  Termíny bleších trhů jsme po konzultaci s ostatními aktivitami na náměstí určili na následující soboty:
  7. dubna, 14. dubna, 28. dubna, 5. května, 19. května, 30. června, 21. července, 4. srpna, 25. srpna, 1. září, 8. září, 22. září, 29. září, 13. října a 20. října. Ostatní soboty po celou sezónu se můžete těšit na dopolední farmářské trhy, pořádané spolkem Světlonoška, a pokaždé také na nějakou jinou společenskou aktivitu, o které budete jistě včas informováni. Na Mělníku to totiž žije, ne že ne.

  A ještě dvě menší novinky na závěr: abychom ulehčili parkovacím plochám na horním náměstí, a také abychom umožnili návštěvníkům trhů nerušený výběr v celém prostoru trhů, umisťujeme v konsensu s vedením města letos opět bleší trh do prostoru okolo kašny. Po dohodě s památkáři by neměly být předměty na prodej odkládány na kašnu, proto budeme prodejcům nabízet použití rozkládacích stolů.

  Na úplný konec bych ráda poděkovala nejen všem zainteresovaným z městského úřadu, za neustálou morální podporu, ale také vám, stálým i příležitostným prodejcům i nakupujícím za to, že s námi sdílí nadšení z nákupů z druhé ruky. Tím, že prodáváte, nakupujete a používáte věci, které jinde dosloužily, vlastně působíte také ekologicky. Dáváte předmětům druhou šanci a není nutné je vyhazovat dříve, než doslouží úplně. Děkuje vám za to i příroda.

  Markéta Přerovská, za pořadatele Přátelé Želvy, z. s.

  ***

  Informace pro přátele předmětů z druhé ruky, neopakovatelné atmosféry a nepředvídatelných nákupů.

  Náš bleší trh na náměstí Míru je tu už od roku 2010. Za tu dobu se město hodně proměnilo, kromě bleších trhů se ve městě konají i trhy farmářské, obecné i všelijaké jiné... Po celou dobu nám vždy vychází vstříc městský úřad a také Městská policie, za což se sluší před dalším ročníkem opakovaně poděkovat. Snad služeb MěP bude potřeba co nejméně, nicméně se někdy stávalo, že se na blešáku objevily věci, které tam neměly co dělat - s padělky, nedovolenou symbolikou nebo třeba s chemií se u nás obchodovat nesmí... Podrobná aktualizovaná pravidla blešího trhu najdete zde.

  Prosíme prodejce, aby se přihlásili vždy přes SMS na telefonu 777648505 nebo e-mailem na marketa@melnicky-antikvariat.cz.

  BLEŠÁK SE KONÁ NA NÁMĚSTÍ MÍRU V PROSTORU KOLEM KAŠNY. BUDETE UMÍSTĚNI PODLE TOHO, KDY PŘIJDETE. PRODÁVÁ SE OD 8 HODIN, POŘADATELÉ JSOU NA MÍSTĚ OD 7 HODIN. TĚŠÍME SE NA PRODEJCE I NA NAKUPUJÍCÍ!

  Prodejci! V den blešáku dorazte prosím mezi 7 a 8 hodinou. Za obsazené místo budeme i letos počítat 50 Kč za jedno místo, případně více, podle rozměrů prodejního místa. Jednáme o zapůjčení prodejních stolů. Není možné umisťovat předměty na kašnu (DĚKUJEME ZA DODRŽOVÁNÍ). Peníze, vybrané na bleším trhu, využíváme na úhradu propagace trhů, a také na další aktivity našeho spolku. To pořádá mnohem více akcí, z nichž naprostá většina má vstupné dobrovolné. Díky za pochopení, proč tyto peníze vybíráme. Pořadatelé si vyhrazují odmítnout prodejce se zbožím, které nebude odpovídat blešímu trhu. Seznam toho, co by na bleším trhu být nemělo, najdete v Pravidlech.

  Co se naopak nezměnilo: pro nakupující je vstup na bleší trh volný, bez vstupného. Nakupovat, prodávat a smlouvat mohou i děti pod dozorem dospělé osoby, a tím se naučit něco málo k vlastní finanční gramotnosti.

  Rozložíte si stánek (jednáme o zapůjčení prodejních stolů, přesto počítejte s přepravkami, dekou, nebo stojánky, dle charakteru vámi vystaveného zboží) a prodáváte, smlouváte. Ceny na zboží mít můžete nebo nemusíte, záleží na vás. Upozorňujeme, že pokud máte živnostenský list na prodej předmětů, které prodáváte na bleším trhu, vztahují se na vás podmínky prodeje stejné, jako v kamenné provozovně, viz Pravidla.

  Těšíme se na nakupující a doufáme, že prodejci nám po zkušenostech z minulých let zachovají přízeň. Blešák jsme původně začali pořádat hlavně kvůli tomu, abychom do našeho pěkného historického centra přivedli trochu běžného života. Osmiletá tradice napovídá, že se to snad zatím daří. Co říkáte? Přijďte se i vy setkat s přáteli.

  Za zapsaný spolek Přátelé Želvy na první bleší trh (a všechny další) zve Markéta Přerovská

  Státní smutek v sobotu a co my na to

  Datum: 13.04.2010, autor: Ivan Nekuda, Markéta Přerovská

  Vážení přátelé, tuto sobotu a neděli 17. a 18. dubna je vzhledem k neštěstí ve Smolensku vyhlášen státní smutek. V sobotu bude v Polsku oficiální pohřeb obětí letecké nehody, v neděli pak bude státní pohřeb tamního prezidenta. Rádi bychom také vyjádřili svou účast v této neuvěřitelné a tragické chvíli, zvlášť my v Mělníku, který byl před 65 lety osvobozen právě polskými vojsky.
  Po dlouhých diskusích a rozvažování jsme se rozhodli, že plánovaný blešák a divadelní představení pro děti v sobotu 17. dubna uskutečníme. Blešák je obchodní aktivita, na náměstí jistě bude do půli žerdi svěšená vlajka na radnici a všichni umíme sami vyjádřit svou účast a soustrast i jinak. A přenášet důsledky této tragédie na malé děti tím, že bychom zrušili dětské divadelní představení, nám nepřišlo fér.
  Děkujeme vám všem za pochopení a také za projevení účasti s neštěstím vámi zvoleným způsobem.

  Místečka se pomalu zaplňují...

  Datum: 30.03.2010, autor: Markéta Přerovská

  Po zveřejnění plánku na bleší trh konaný 17. dubna se nám ihned začali hlásit prodeje chtiví lidé. V tuto chvíli máme zaplněnou více než desetinu prodejních ploch a každý den přibývají další zaplněná políčka. Jen připomínám, že plánek najdete zde, objednávat můžete buď osobně při návštěvě Želvího doupěte, nebo telefonicky na 774 058 382 nebo také mailem na marketa@zelvi-doupe.cz. Zaplatit můžete buď při osobním objednání, nebo dokonce až v den konání trhu do 8:45 hodin. Jedno políčko vyjde na 50 korun, jedná se o zhruba 1 x 2 metry. Těšíme se i na vás.
  Jeden dodatek: na trhy se přihlásiíli i lidé s vlastnoručními pracemi. Není to tedy tak, že musíte nutně prodávat "jen" domácí přebytky. Prodávat můžete vlastně cokoliv. Při prodeji ručních prací (krajek, řezbářských výrobků) a podobného sortimentu ovšem předpokládáme, že na uvedený prodej máte živnsotenský list, což může teoreticky přijít zkontrolovat místní živnostenský úřad. Tak na to nezapomeňte.

  Bleší trhy - tisková zpráva

  Datum: 20.03.2010, autor: Ivan Nekuda

  Po vzoru velkých turistických destinací typu Amsterodam nebo Praha jsme se rozhodli (za podpory města Mělníka) uspořádat na Mělníku „bleší trh". Že nevíte, co to bleší trh je, co obnáší, jaká jsou jeho pravidla?

  Plánek blešího trhu 17.4.2010

  Datum: 19.03.2010, autor: Markéta Přerovská

  Plánek blešího trhu 17.4.2010

  ... naleznete pod odkazem TADY. Jeden obdélníček je za 50,- Kč, šedivá políčka jsou již zamluvena, červená jsou zamluvená a zaplacená dopředu, bílá jsou volná. Možná právě pro vás.

  Bleší trhy na Mělníku

  Datum: 01.03.2010, autor: Ivan Nekuda

  Bleším trhem bývá označováno tržiště, kde si lidé prodávají věci navzájem. Občanské sdružení Přátelé Želvy (ve spolupráci s městem Mělník) vám nabízí tuto atmosféru spoluzažít i v Mělníku.

  zobrazuji záznamy 25 - 29 z 29

  ↑ nahoru