Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  otevírací doba v obchodě i v kavárně

  pondělí až sobota 9:30-18, neděle 13-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Ve všední den tu většinou býváme už od devíti, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
  Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  NOVĚ PŘIDÁNO

  Blešáky

  Markétin blog | Přátelé Želvy, z. s.

  Bleší trhy k oživení náměstí od roku 2010

  Milí přátelé. Když jsme s naším občanským sdružením před lety začínali s bleším trhem na náměstí Míru, bylo v Mělníku mnohé jinak. V hospodách se kouřilo, na náměstí se kromě Mělnické jizerské 50, Vrkoče a Vinobraní konalo v podstatě jen několik sportovních aktivit, a v revitalizovaném centru to moc společensky nežilo. S přáteli jsme to chtěli změnit. Chtěli jsme, aby centrum města aspoň občas ožívalo čilým ruchem lidí, prodejců, nakupujících, kulturním vyžitím, zábavou. Aby bylo naše centrum města atraktivní i pro místní, nejenom pro německého turistu, kterého přiveze i odveze loď do podzámčí.

  Naše pořádání malého městského blešího trhu byl pravděpodobně jen jeden malý kamínek, který ale naštěstí strhnul lavinu. Hned následujícího roku se s velkou vervou pustila další parta dobrovolníků do pořádání farmářských a jiných trhů, a každý rok vymýšlejí další a další termíny pro zprostředkování laskomin pro mlsné jazyky všech místních obyvatel i nalákání těch přespolních. Roztrhl se i pytel s kulturními aktivitami přes celé léto (MEKUL je dnes zmiňován mezi mými známými z celé republiky jako příklad toho, jak na malém městě dělat kvalitní kulturu pro místní občany). Zmnožil se i počet sportovních a jiných společenských akcí, na které můžete na horní mělnické náměstí přijít. Skoro tak, že na volné termíny na náměstí si můžeme psát pořadník (v nadsázce řečeno). Tomu přihlížíme s velkým nadšením. Co vy?

  Při zahájení osmé sezóny blešího trhu jsme byli tedy trochu na vážkách, zda a jak tuto zálibu pro malý okruh nadšenců dál pořádat. Rozhodli jsme se zvolit metodu nejmenšího odporu, a proto letos snížíme počet sobot, po které se bude bleší trh (jako přidružená akce k běžnému farmářskému trhu) konat. Vycházíme tím vstříc ostatním pořadatelům ostatních akcí na náměstí. Po pravdě řečeno, už je nás na náměstí tolik, že je tu občas lehce těsno.

  Termíny bleších trhů jsme po konzultaci s ostatními aktivitami na náměstí určili na následující soboty:
  7. dubna, 14. dubna, 28. dubna, 5. května, 19. května, 30. června, 21. července, 4. srpna, 25. srpna, 1. září, 8. září, 22. září, 29. září, 13. října a 20. října. Ostatní soboty po celou sezónu se můžete těšit na dopolední farmářské trhy, pořádané spolkem Světlonoška, a pokaždé také na nějakou jinou společenskou aktivitu, o které budete jistě včas informováni. Na Mělníku to totiž žije, ne že ne.

  A ještě dvě menší novinky na závěr: abychom ulehčili parkovacím plochám na horním náměstí, a také abychom umožnili návštěvníkům trhů nerušený výběr v celém prostoru trhů, umisťujeme v konsensu s vedením města letos opět bleší trh do prostoru okolo kašny. Po dohodě s památkáři by neměly být předměty na prodej odkládány na kašnu, proto budeme prodejcům nabízet použití rozkládacích stolů.

  Na úplný konec bych ráda poděkovala nejen všem zainteresovaným z městského úřadu, za neustálou morální podporu, ale také vám, stálým i příležitostným prodejcům i nakupujícím za to, že s námi sdílí nadšení z nákupů z druhé ruky. Tím, že prodáváte, nakupujete a používáte věci, které jinde dosloužily, vlastně působíte také ekologicky. Dáváte předmětům druhou šanci a není nutné je vyhazovat dříve, než doslouží úplně. Děkuje vám za to i příroda.

  Markéta Přerovská, za pořadatele Přátelé Želvy, z. s.

  ***

  Informace pro přátele předmětů z druhé ruky, neopakovatelné atmosféry a nepředvídatelných nákupů.

  Náš bleší trh na náměstí Míru je tu už od roku 2010. Za tu dobu se město hodně proměnilo, kromě bleších trhů se ve městě konají i trhy farmářské, obecné i všelijaké jiné... Po celou dobu nám vždy vychází vstříc městský úřad a také Městská policie, za což se sluší před dalším ročníkem opakovaně poděkovat. Snad služeb MěP bude potřeba co nejméně, nicméně se někdy stávalo, že se na blešáku objevily věci, které tam neměly co dělat - s padělky, nedovolenou symbolikou nebo třeba s chemií se u nás obchodovat nesmí... Podrobná aktualizovaná pravidla blešího trhu najdete zde.

  Prosíme prodejce, aby se přihlásili vždy přes SMS na telefonu 777648505 nebo e-mailem na marketa@melnicky-antikvariat.cz.

  BLEŠÁK SE KONÁ NA NÁMĚSTÍ MÍRU V PROSTORU KOLEM KAŠNY. BUDETE UMÍSTĚNI PODLE TOHO, KDY PŘIJDETE. PRODÁVÁ SE OD 8 HODIN, POŘADATELÉ JSOU NA MÍSTĚ OD 7 HODIN. TĚŠÍME SE NA PRODEJCE I NA NAKUPUJÍCÍ!

  Prodejci! V den blešáku dorazte prosím mezi 7 a 8 hodinou. Za obsazené místo budeme i letos počítat 50 Kč za jedno místo, případně více, podle rozměrů prodejního místa. Jednáme o zapůjčení prodejních stolů. Není možné umisťovat předměty na kašnu (DĚKUJEME ZA DODRŽOVÁNÍ). Peníze, vybrané na bleším trhu, využíváme na úhradu propagace trhů, a také na další aktivity našeho spolku. To pořádá mnohem více akcí, z nichž naprostá většina má vstupné dobrovolné. Díky za pochopení, proč tyto peníze vybíráme. Pořadatelé si vyhrazují odmítnout prodejce se zbožím, které nebude odpovídat blešímu trhu. Seznam toho, co by na bleším trhu být nemělo, najdete v Pravidlech.

  Co se naopak nezměnilo: pro nakupující je vstup na bleší trh volný, bez vstupného. Nakupovat, prodávat a smlouvat mohou i děti pod dozorem dospělé osoby, a tím se naučit něco málo k vlastní finanční gramotnosti.

  Rozložíte si stánek (jednáme o zapůjčení prodejních stolů, přesto počítejte s přepravkami, dekou, nebo stojánky, dle charakteru vámi vystaveného zboží) a prodáváte, smlouváte. Ceny na zboží mít můžete nebo nemusíte, záleží na vás. Upozorňujeme, že pokud máte živnostenský list na prodej předmětů, které prodáváte na bleším trhu, vztahují se na vás podmínky prodeje stejné, jako v kamenné provozovně, viz Pravidla.

  Těšíme se na nakupující a doufáme, že prodejci nám po zkušenostech z minulých let zachovají přízeň. Blešák jsme původně začali pořádat hlavně kvůli tomu, abychom do našeho pěkného historického centra přivedli trochu běžného života. Osmiletá tradice napovídá, že se to snad zatím daří. Co říkáte? Přijďte se i vy setkat s přáteli.

  Za zapsaný spolek Přátelé Želvy na první bleší trh (a všechny další) zve Markéta Přerovská

  Bleší trhy v Mělníku 2011

  Datum: 04.04.2011, autor: Markéta Přerovská

  Bleší trhy v Mělníku 2011

  Vážení a milí, opět jsme zprovoznili odkaz BLEŠÁK a na něm aktuální plánek a pravidla a všechno, co se blešáku týká. Pojďte do toho opět s námi!
  Termíny letošních bleších trhů: 23.4., 4.6., 30.7., 27.8., 24.9. a 22.10.

  Bleší trh 17.7.2010

  Datum: 07.07.2010, autor: Markéta Přerovská

  Všem se velmi omlouváme, že necháváme plánek na blešák na poslední chvíli. Už jsem ho dnes chtěla udělat, ale zjišťuji, že chybou počítače nemám k dispozici šablonu plánku. Nechávám tedy viset červnový skorozaplněný a po kliknutí na tento článek se můžete podívat, která místa jeou ještě volná. Každé uvedené místo stojí na celý den 50 korun, pokud máte více zboží, doporučujeme vzít si dvě nebo tři pole vedle sebe, ať se můžete náležitě roztáhnout :-). Správný plánek (s vyznačenými volnými a obsazenými místy) najdete na našem webu zítra. Omlouvám se, začaly sice prázdniny, ale času je pořád málo.
  DOPLNĚNÍ 8.7. VÝŠE UVEDENÝ ČLÁNEK JIŽ JE AKTUÁLNÍ. TAKŽE STAČÍ KLIKNOUT, KOUKNOUT, VYBRAT VOLNÉ MÍSTO, ZAVOLAT NEBO NAPSAT A PAK SE JEN TĚŠIT NA BLEŠÁK.

  Bleší trh již za necelé tři týdny

  Datum: 01.06.2010, autor: Markéta Přerovská

  Zúčastněte se jako prodejci nebo jako zákazníci. Ceny určujete sami, smlouvání vítáno. Ještě jste na blešáku nebyli? Pravá příležitost zajít na Mělníku! Prodejci zaplatí nízký poplatek za místo, výtěžek bude (po odečtení provozních nákladů) použit na úhradu dětských představení, která se uskutečňují v Želvím doupěti. Nakupující a kolemjdoucí neplatí žádné vstupné! Přijďte prodat: pomůžete dobré věci a ještě si vyprázníte skříně. Přijďte nakoupit: na blešáku najdete věci, o kterých jste nevěděli, že je potřebujete! Vzhledem k tomu, že se ve stejný den koná na náměstí slavná Mělnická jizerská 50, očekáváme odpoledne větší nápor zákazníků a předpokládáme tudíž, že blešák bude celý den až do večera. Upozornění pro všechny děti a rodiče! Želví doupě opět podporuje dětský běh na MJ50: vítězové obdrží dárky, poražení neodejdou s prázdnou.

  Plánek na blešák najdete tady.

  K blešímu trhu

  Datum: 02.05.2010, autor: Markéta Přerovská

  Reakce na komentář na Mělníčku ze dne 2. května.
  Nezastíráme, že pravidla blešího trhu v Praze na náměstí Míru pro nás byla velkou inspirací, a po srovnání s pravidly jiných trhů i po konzultacích s právníky nám přišla nejlépe propracovaná. Probírali jsme i pravidla jiný bleších trhů, které se konají v Praze i na jiných místech.
  Bleší trhy se konají po celém světě, nemyslíme si tudíž, že lze okopírovat jejich ideu tím, že je někdo uspořádá na nové místě. O tom, že jsme při pořádání našeho trhu mysleli na úspěšné trhy v Praze, jsme se i zmiňovali v prvních tiskových zprávách. Zároveň se nedomníváme, že tato pravidla lze podřadit jako text v pravomoci autorského zákona. Chceme také zdůraznit, že mělnické bleší trhy nejsou primárně zaměřeny na zisk organizátorů, celý výtěžek z akce jde na pořádání kulturních akcí v Mělníku. Například první konaný šel na zaplacení honoráře dětského divadla, konaného ten samý den.
  Nicméně pokud se cítíte naší inspirací Vašimi pravidly dotčeni, vyslovujeme tímto co nejupřímnější omluvu. Že jsme se mohli zeptat, je samozřejmě pravda, při všem tom zařizování okolo nám tato záležitost prostě unikla.
  Markéta Přerovská, Přátelé Želvy, občanské sdružení

  Prohlášení k blešímu trhu 15.5.

  Datum: 26.04.2010, autor: Markéta Přerovská

  Chtěla bych zdůraznit, že termín blešího trhu v květnu jsme vybírali bez vědomí toho, že ve stejný termín bude na náměstí Míru propagována jedna z politických stran. Ale taď už to nijak nezměníme. Budeme mít tedy k blešáku kulturní program v podobě vystoupení skupiny Smokie (?).

  Bleší trhy se povedly, přijďte příště také!

  Datum: 18.04.2010, autor: Jakub Šlajs

  Bleší trhy se povedly, přijďte příště také!

  Nikdy jsem nic takového nedělal, ale už se těším, až to budu dělat znovu. Bavíme se o Bleším trhu, který jsme za podpory města coby sdružení Přátelé Želvy uspořádali 17. dubna 2010 na parkovišti městského úřadu u náměstí Míru. Bylo to poprvé a naše dojmy a i z reakcí návštěvníků se dalo usuzovat, že se nám to povedlo.

  zobrazuji záznamy 19 - 24 z 29

  ↑ nahoru