Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  otevírací doba v obchodě i v kavárně

  pondělí až sobota 9:30-18, neděle 13-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Ve všední den tu většinou býváme už od devíti, po dohodě tu umíme být i jindy, než je uvedeno...
  Vše podle hesla: kniha a káva na vás mají vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  Duben 2013

  Datum: 02.04.2013, autor: Markéta Přerovská

  ŽELVÍ DOUPĚ DUBEN 2013

  pátek 5. dubna 18:00 VERNISÁŽ Olga Otáhalová: Příběhy krajiny. Mělnická výtvarnice po čase zase vystavuje samostatně v městě, kde žije. Především kresby reflektují její pohled na přírodu a lze tam cítit inspiraci dílem Josefa Šímy. Výstava v prostorách kavárny potrvá do 30. května.

  neděle 7. dubna 18:00 PŘEDNÁŠKA S PROJEKCÍ FILMU Akira Režie: Katsuhiro Ōtomo, hudba: Shoji Yamashiro. Rok 2019. Od propuknutí Třetí světové války uplynulo třicet jedna let. V Neo-Tokiu probíhá nikdy nekončící válka proti silám podsvětí, které ovládají prakticky celé zničené město. Tetsuo, člen motorkářského gangu, je během jedné z nočních jízd zajat armádou pro tajné experimenty. Vůdce party Kaneda se rozhodne přítele zachránit. Tetsuo získá nadpřirozené ničivé schopnosti, jeho mysl je ale pokřivena a zatemněna... Katsuhiro Ōtomo natočil tento snímek podle své stejnojmenné mangy a vytvořil tak vskutku kultovní snímek, který odstartoval novou vlnu popularity japonského anime v západním světě. Animovaná existenciální sci-fi v původním znění s titulky. CYKLUS ASIJSKÉHO FILMU pro nás všechny připravili Jan Kajik Král a Jiří Řízek, vstupné dobrovolné. POZOR! PŘELOŽENO Z BŘEZNA.

  pátek 12. dubna 19:00 KONCERT Šantré a Zdeněk Vřešťál. Folkový dvojkoncert lidí milých hudebně i lidsky. Šantré - trio (mandolína, kytara, baskytara a dva zpěvy, www.santre.cz) i Zdeňka Vřešťála (kytara a zpěv, www.nerez.sk) jste už u nás měli šanci v minulých letech potkat. Zazní písně, které znáte, ale také určitě spoustu těch, které uslyšíte poprvé. Koncert berte jako malou oslavu šesti let, které v těchto týdnech Želví doupě slaví. Přijďte sami, nebo pozvěte své přátele. Vstupné dobrovolné.

  sobota 13. dubna 8-12 BLEŠÍ TRH na náměstí Míru společně s tradičním Mělnickým farmářský trhem (pořádá Studio Eko-Logika, o. s., viz též www.melnickefarmarsketrhy.cz). Udělali jste jarní úklid a přebývají vám nějaké drobnosti? Není lepší varianta, jak se jich zbavit, než je prodat na bleším trhu a dát jim tak ještě jednu šanci. Informace o prodeji na bleším trhu najdete na www.zelvi-doupe.cz nebo obdržíte na telefonu 777648505. Nebojte se a přijďte to zkusit taky!

  středa 24. dubna 16:30-18:00 MY, VY A JACEK ZYZAK Posezení nad záludnostmi (ne)všedního života s (nejen) mělnickým římskokatolickým farářem Jackem Zyzakem. Přijďte si neformálně popovídat u kávičky či čehokolivěk jiného a nebo jen tak.  Vstup volný.

  čtvrtek 25. dubna 15:30 ŽELVA ČTE DĚTEM Z pěkných dětských knih bude číst Janinka. Vhodné pro děti od cca 2 let do seniorského věku. Pořad se opakuje jednou měsíčně. Vstup volný. Kdo máte chuť, můžete číst s námi!

  čtvrtek 25. dubna 18:00 BESEDA S AUTOREM Jaromír Štětina. Hlavním důvodem, proč jsme tohoto novináře, cestovatele a politika pozvali, je jeho nová kniha, napínavá beletrie s názvem Pergameny. Přes dvě stovky stran, které připomínají především druhou polovinu minulého století na příbězích několika přátel. Skoro jako detektivka, kniha vás drží a nepustí. Ale debata nebude jistě jen o této knize... Besedu pořádáme ve spolupráci s nakladatelstvím Portál. Vstupné dobrovolné.

  pátek 26. dubna 16:30 ABSOLVENTSKÝ KONCERT Občanské sdružení Sun of Art o.s. pořádá koncert žáků hudebního oboru. Děti z Mělníka a Obříství budou hrát na klávesy, kytaru, rytmické nástroje a zpívat. Na závěr koncertu si děti připravily malé překvapení. Vstupné dobrovolné.

  sobota 27. dubna 8-12 BLEŠÍ TRH na náměstí Míru společně s tradičním Mělnickým farmářský trhem (pořádá Studio Eko-Logika, o. s., viz též www.melnickefarmarsketrhy.cz). Udělali jste jarní úklid a přebývají vám nějaké drobnosti? Není lepší varianta, jak se jich zbavit, než je prodat na bleším trhu a dát jim tak ještě jednu šanci. Informace o prodeji na bleším trhu najdete na www.zelvi-doupe.cz nebo obdržíte na telefonu 777648505. Nebojte se a přijďte to zkusit taky!

  Připravujeme na další měsíce: Výstavu Michala Laudy a pravidelné akce (posezení s Jackem, čtení dětem s Janinkou, rukodělný večírek s Lenkou, bleší trhy). A dost možná i vaši akci: vymyslete, domluvte a uspořádejte!

  Pořádají Přátelé Želvy, o.s., není-li uvedeno jinak.
  Aktuální program najdete na našem webu, při osobní návštěvě nebo na www.Mělníček.cz.
  Na všechny akce srdečně zveme, vstup volný nebo vstupné dobrovolné, není-li uvedeno jinak.
  Po dohodě je při našich pořadech možné zajistit hlídání vašich dětí v našem dětském koutku.
  Přátelé Želvy, o.s. | vzdělávání, osvěta a setkávání lidí se zájmem ;-)
  ŽELVÍ DOUPĚ | antikvariát, knihkupectví, kavárna - držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ
  Ostruhová 58 | Mělník | http://zelvi-doupe.cz | http://www.facebook.com/zelvi-doupe | otevřeno denně  ↑ nahoru