Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  Provozovatel Markéta Přerovská, IČ 68560133, DIČ CZ7557013882

  otevírací doba v obchodě

  pondělí až neděle 9:30-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Vše podle hesla: kniha má na vás vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  NOVĚ PŘIDÁNO

  Kavárna

  Archív uspořádaných akcí | Ivanův blog | Mělník a okolí | Napsali o nás

  Želví doupě - místo pro vaši oslavu narozenin (foto Jitka Nováková)
  Umíme objednat dort dle přání (foto Jitka Nováková, výroba Cukrářství Matoušková)
  Někdy pořádáme koštovací večírky (foto Markéta Přerovská)
  Někdy jen tak jíme a pijeme (foto Zuzana Bendová)

  Na výstavě uvidíte spisovatele

  Datum: 17.04.2009, autor: Markéta Přerovská

  Letošní čtvrtá výstava v kavárně Želví doupě bude ve znamení literatury (což se hodí, když hned vedle je antikvariát a knihkupectví). Významný český fotograf Oldřich Škácha přiveze svou výstavu „Osobnosti“. Na fotografiích, které zde budou představeny, zachytil mimo jiné Pavla Kohouta, Václava Havla, Ludvíka Vaculíka, Milana Kunderu, Jana Wericha a pár dalších (nejenom literárních) osobností. Vernisáží výstavy, která se bude konat v pátek 24. dubna od 18 hodin, nás osobně provede další portrétovaný – spisovatel Arnost Lustig. Výstava v kavárně potrvá do 28. května. (tisková zpráva Přátelé Želvy, o.s.)

  Motýlí výstava na dvorku

  Datum: 16.04.2009, autor: Markéta Přerovská

  S příchodem jara se otevřely také zahrádky a dvorečky u mělnických kaváren, barů a restaurací. Jedním ze znovuotevřených prostorů, kam se nemusíte bát vyrazit třeba i s dětmi, je dvoreček u kavárny pro děti a dospělé v Ostruhové ulici. Pro děti je zde jako v minulém roce k dispozici pískoviště, ty starší potěší hřiště na minipetanque. O své děti nemusíte mít obavu: od letošního roku je na dvorek vstup přes kavárnu, takže děti vám už určitě na ulici pod auto neutečou. Na dvoře bude po celé léto instalována „motýlí“ výstava – práce dětí ze ZUŠ Mšeno z mělnické třídy paní učitelky Moniky Chmelařové. Na dvorku, ozářeném sluncem, budou tak po celé léto k vidění motýli nejrůznějších barev i tvarů. Občanské sdružení Přátelé Želvy tímto chce poděkovat ZUŠ Mšeno za vstřícnost, se kterou k našemu motýlímu nápadu přistoupili. Výstavu si můžete prohlédnout každý den do 18 hodin. Například v neděli 26. dubna jste zváni na divadélko Paleček s Perníkovou pohádkou, právě pro vaše děti. (tisková zpráva)

  Dvorek v provozu

  Datum: 11.04.2009, autor: Ivan Nekuda, Laco Matlák, Markéta Přerovská

  Poslušně hlásíme, že dvoreček, pískoviště, minipetanque, točená kofola, sorbety, výhled na Říp a vše ostatní obvyklé je v provozu. Letos průchodem skrz kavárnu. Můžete tedy bez obtíží využít jak hrací koutek, tak dvoreček, bez neustálého přebíhání. :-)

  Dubnový program

  Datum: 10.04.2009, autor: Markéta Přerovská

  Přečtěte si krátkou informaci o akcích, na které k nám můžete tento měsíc přijít.

  Několik novinek z knihkupectví

  Datum: 16.03.2009, autor: Markéta Přerovská

  Od minulého týdne máme o jednu místnost více, a všechny knihy se sem tudíž zase na chvíli vejdou (ale zase to zahltíme, nebojte se). A od neděle máme také jeden počítač pro VAŠE použítí. To znamená, že si nejenom můžete v kavárně surfovat na Vámi přineseném zařízení po free wifi, ale pokud potřebujete, můžete se v knihkupectví na web podívat i přes počítač, tkerý je tu pro tento účel nainstalován. Můžete využít na rychlé nalezení dopravních informací, nebo na prohlížení našeho webu. Počítač našel místo právě v nově otevřené místnosti s beletrií. Prohlížení internetu na tomto počítači je zatím zdarma.

  Ochutnávka z dubnového programu

  Datum: 13.03.2009, autor: Markéta Přerovská

  Koncem dubna, tedy přesněji v pátek 24., se můžete těšit na vernisáž fotografií Oldřicha Škáchy, mimo jiné fotografa Václava Havla. Výstava fotografií osobností české kultury bude s nějvětší pravděpodobností uvedena jednou z těchto osobností. Přeběžně účast přislíbil Arnošt Lustig, autor mnoha známých (a krásných) knih. Těšíme se. Na fotky i na případné další hosty. Mezi nimi i na vás.

  zobrazuji záznamy 61 - 66 z 117

  ↑ nahoru