Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  Provozovatel Markéta Přerovská, IČ 68560133, DIČ CZ7557013882

  otevírací doba v obchodě

  pondělí až neděle 9:30-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Vše podle hesla: kniha má na vás vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  NOVĚ PŘIDÁNO

  Kavárna

  Archív uspořádaných akcí | Ivanův blog | Mělník a okolí | Napsali o nás

  Želví doupě - místo pro vaši oslavu narozenin (foto Jitka Nováková)
  Umíme objednat dort dle přání (foto Jitka Nováková, výroba Cukrářství Matoušková)
  Někdy pořádáme koštovací večírky (foto Markéta Přerovská)
  Někdy jen tak jíme a pijeme (foto Zuzana Bendová)

  Čokoláda nejen ve staniolu

  Datum: 06.09.2011, autor: Markéta Přerovská

  Čokoláda nejen ve staniolu

  Už asi každý jste někdy jedl tabulkovou čokoládu. Čokoláda se ale vždy nevyráběla v tabulkách. Na úplném počátku to bylo platidlo (!) a také nápoj. Když v 16. století dorazili španělští dobyvatelé do Mexika, tamní vládce Montezuma je pohostil svým oblíbeným nápojem chocolatl. Tato tekutina medové konzistence obsahovala mimo jiné též koření a … kakao. Tehdejší americká civilizace věřila, že kakaové boby jsou darem od bohů a pití nápoje bylo dovolenou pouze vyvoleným vládcům a těm, kdo byli odsouzeni na smrt. Nápoj se podával studený a věřilo se (mimo jiné) v jeho afrodiziakální účinky (my dnes víme, že tyto účinky jsou částečně pravdivé, čokoláda uvolňuje endorfiny, tzv. hormony štěstí). Také proto se konzumace rychle rozšířila do Evropy, kde se kvůli ceně ingrediencí stala hitem především na královských dvorech. Španělé dlouho recepturu její výroby tajili.

  Program na září 2011

  Datum: 01.09.2011, autor: Markéta Přerovská

  Na září připravujeme dvě filmové přednášky (pořádá Tmelník o.s.), jednu přednášku a filmovou projekci ke 20ti letům Greenpeace v ČR, výtvarnou dílnu nejen pro děti s následnou výstavou, a také spolupořádáme 2. mělnický flerjarmark a blešák v Parku Vrázovka. Neseďte doma!

  program ke stažení a tisku

  Novinky na našem webu

  Datum: 09.08.2011, autor: Daniel Mejta, Markéta Přerovská

  Novinky na našem webu

  Vážení přátelé, v posledních měsících jsme usilovně pracovali, abychom zatraktivnili naše internetové stránky. V tomto článku se pokusíme shrnout novinky na našem webu, kterých jste si možná všimli, možná nikoliv. Budeme rádi, pokud máte chuť, abyste si novinky vyzkoušeli a napsali nám (například do komentáře k tomuto článku), zda vám vyhovují, nebo byste rádi ještě něco upravili.

  Kupte si slevu do kavárny

  Datum: 14.07.2011, autor: Markéta Přerovská

  Kupte si slevu do kavárny

  Na Mělníku začal fungovat slevový portál Slevopedie.cz, který nabízí se slevou produkty a nákupy ve vaší nejbližší blízkosti. Nebylo by to Želví doupě, kdyby se také nezapojilo.

  Sladká odměna v Želvím doupěti

  Datum: 02.06.2011, autor: Markéta Přerovská

  Sladká odměna v Želvím doupěti

  Přátelé, kamarádi, vy všichni, kdo rádi chodíte na dobroty do Želvího doupěte v Mělníku. Užijte si tentokrát s velkou slevou, pozvěte svou drahou polovičku na dort a skvělou kávu a ušetřete. Slevu vám přinášíme ve spolupráci se serverem Slevopedie.cz. (akce skončila 8.6., ale už chystáme další!)

  Program květen 2011

  Datum: 20.04.2011, autor: Markéta Přerovská

  V květnu si dáme několik filmových představení, meditaci, trhy ... Hlavně budeme hodně sedět na sluníčku, hodně pít dobré ledové kávy, číst lehkou literaturu. Kdyby chtěl někdo v pravidelných odpoledních časech chodit do doupěte a předčítat nahlas z knih, které zde máme, ať se ozve :)

  Program k tisku

  zobrazuji záznamy 31 - 36 z 117

  ↑ nahoru