Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  Provozovatel Markéta Přerovská, IČ 68560133, DIČ CZ7557013882

  otevírací doba v obchodě

  pondělí až neděle 9:30-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Vše podle hesla: kniha má na vás vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  Listopad 2011 - program

  Datum: 20.10.2011, autor: Markéta Přerovská

  Jako vždy jsme si říkali, že toho programu nebudeme dělat moc, protože je před vánocema a musíme taky někdy jenom tak odpočívat... A takhle to dopadlo. Dva filmy plus jeden dokument, čtení dětem, meditace, přednáška o iris diagnostice a vernisáž, na kterou se do Doupěte nevejdeme. Listopad je za dveřmi. Budou i nějaké adventní knižní akce, tak se těšte. Ale o těch jindy. Děkujeme všem, kdo chodíte na kulturu, máme pak větší pocit, že to má smysl. Díky za sdílení.

  neděle 6. listopadu 18:00 FILMÁČ Jules a Jim - Francie 1962. S typicky francouzskou lehkostí režisér Truffaut rozebírá otázku přátelství, lásky a problém, může-li žena milovat dva muže, spojené poutem přátelství a naopak. Film, jehož děj se odehrává v době kolem první světové války, se vyznačuje impresionistickou, pointilistickou atmosférou a lyrickým kouzlem exteriérových záběrů. Pořádá Filmový klub Mělník.

  čtvrtek 10. listopadu 18:00 VERNISÁŽ VÝSTAVY Vladimír Veselý: Zastavení - Výstava prací Vladimíra Veselého k jeho významnému životnímu jubileu. Výstava potrvá do poloviny ledna 2012.

  pátek 11. listopadu 18:00 MEDITACE - Meditační zastavení s Martinou Annou Šťastnou. Přineste si prosím podložky na cvičení.

  neděle 13. listopadu 18:00 FILMÁČ Zemřít ukamenováním - Írán / Kanada / Nizozemsko 2009. Stále platné íránské zákony umožňují odsoudit ženu (výjimečně muže) k trestu smrti ukamenováním za skutky jako je cizoložství, znásilnění (tj. "být znásilněna") či prostituce (tj. "být prostituována"). Prostřednictvím advokátky, novinářky a dalších aktivistek nám přibližují případy odsouzených, které se jim buď podařilo osvobodit či jejichž řízení se stále odehrávají. Dokument získal Cenu za mír a spravedlnost na Berlinale 2010. Pořádá Filmový klub Mělník

  neděle 20. listopadu 18:00 FILMÁČ Konečně neděle! - Francie 1983. François Truffaut ve svém posledním filmu skládá hold Alfredu Hitchcockovi i kráse a hereckému charismatu své partnerky, herečky Fanny Ardantové. Netypická romantická komedie, spojující francouzský esprit s klasickými hollywoodskými konverzačními komediemi. Policie obvinila Juliena Vercela z dvojnásobné vraždy jeho manželky Marie-Christine a přítele Claudea. Všechny důkazy ukazují přímo na něj, motiv se zdá být zcela jasný - Claude a Marie-Christine byli milenci. Existuje ale osoba, která věří v Claudeovu nevinu: sekretářka Barbara z Julienovy realitní kanceláře, která Juliana tajně miluje a rozhodne se jeho nevinu na vlastní pěst dokázat. Pořádá Filmový klub Mělník

  čtvrtek 24. listopadu 15:00 ŽELVA ČTE DĚTEM - Z pěkných dětských knih bude číst Janinka, vhodné pro děti od cca 2 let do seniorského věku. Pořad se bude opakovat každý poslední čtvrtek v měsíci. Vstup volný.

  sobota 26. listopadu 17:00 PŘEDNÁŠKA Irisdiagnostika a samouzdravování stravou a pitným režimem - Irisdiagnostika (oční diagnostika) je přesná alternativní metoda vyšetření zdravotního stavu celého organismu z oční duhovky pomocí zvětšovacího zařízení.
  Metoda samouzdravování umožňuje klientům aktivně se zapojit do samotného procesu řešení zdravotního problému, přiblížit mu jeho psychický a fyzický rozměr z několika úhlů pohledů a odhalit příčiny. Přijďte se přesvědčit, že i v dnešní době jde žít bez nemocí. Po skončení přednášky pro zájemce možnost vyšetření pomocí irisdiagnostiky. Přednášku povede Renata Jírová.

  Pořádají Přátelé Želvy, o.s., není-li uvedeno jinak.
  Na realizaci pořadů se finančně spolupodílí Středočeský kraj a město Mělník. Děkujeme.

  Připravujeme na PROSINEC: Vánoční výstavu Vladimíra Veselého. Přednášky s filmovou projekcí. Želva čte dětem o Vánočních prázdninách. Možná i vaši akci (vymyslete, domluvte a uspořádejte)!

  Aktuální program najdete na našem webu, při osobní návštěvě nebo na www.Mělníček.cz.
  Na všechny akce srdečně zveme, vstup volný nebo vstupné dobrovolné, není-li uvedeno jinak.
  Po dohodě je při našich pořadech možné zajistit hlídání vašich dětí v našem dětském koutku.
  Přátelé Želvy, o.s. | vzdělávání, osvěta a setkávání lidí se zájmem ;-)
  ŽELVÍ DOUPĚ | antikvariát, knihkupectví, nekuřácká kavárna - držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ
  Ostruhová 58 | 276 01 Mělník | http://zelvi-doupe.cz | http://www.facebook.com/zelvi.-doupe | otevřeno denně  ↑ nahoru