Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  Provozovatel Markéta Přerovská, IČ 68560133, DIČ CZ7557013882

  otevírací doba v obchodě

  pondělí až neděle 9:30-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Vše podle hesla: kniha má na vás vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  Program květen 2011

  Datum: 20.04.2011, autor: Markéta Přerovská

  V květnu si dáme několik filmových představení, meditaci, trhy ... Hlavně budeme hodně sedět na sluníčku, hodně pít dobré ledové kávy, číst lehkou literaturu. Kdyby chtěl někdo v pravidelných odpoledních časech chodit do doupěte a předčítat nahlas z knih, které zde máme, ať se ozve :)

  Program k tisku

  neděle 1. května 18:00 NEDĚLNÍ BIO Stoning of Soraya M. - Snímek se odehrává na současném iránském venkově a vypráví příběh tří lidí: mladé Sorayi M., jež je vlastním manželem křivě a vypočítavě obviněna z cizoložství, za což jí hrozí smrt ukamenováním; její tety Zahry, emancipované ženy, která netouží po ničem menším, než po tom aby se svět dozvěděl pravdu o lidských právech a právech žen v ortodoxní islámské společnosti; a konečně francouzského žurnalisty a válečného dopisovatele Freidoune Sahebjama (James Caviezel), který se bez vlastního přičinění stává mužem, který věděl příliš mnoho. Americký film z roku 2008 v původním znění s titulky. Přednášku s filmovou projekcí připravil Slavomir Širak.

  čtvrtek 5. května 18:00 POHYB A MEDITACE Oshova dynamická meditace - kundalini, meditace pohybem a následuje klidová fáze, šátky na oči s sebou. Připravila Martina Anna Šťastná.

  sobota 7. května 8-12 FARMÁŘSKÉ TRHY na náměstí Míru - spoluorganizujeme kulturní program.

  neděle 8. května 20:45 LETNÍ BIOGRAF Big Lebowski - Kultovní komedie bratrů Coenů s Jeffem Bridgesem v hlavní roli! Jeff "Dude" Lebowski je nejlínějším mužem v okresu Los Angeles. Miluje bowling, marihuanu a svůj koberec. Jeho poklidný život se najednou obrátí naruby, když si ho dvojice gangsterů splete s milionářem a pochčije mu jeho oblíbený tepich. Dude to nechce nechat jen tak a s kamarádem Waltrem vymýšlí plán jak se pomstít. To ho přivede do situací, kdy ho pornoproducent zfetuje, feministická akční umělkyně využije jako dárce spermatu a dokonce se ocitne ve vaně s fretkou. V původním znění s titulky. Při nepřízni počasí bude film přesunut do vnitřních prostor Želvího doupěte. Pivo, kofolu, chipsy a další občerstvení si můžete vzít z kavárny na parkán a vychutnat si je během promítání, které bude následovat po krátké přednášce o filmu a jeho autorech. Vstupné dobrovolné, kavárna otevřena od 20 hodin. Přednášku s projekcí pro vás připravili František Pfann a Michal Truksa.

  12. května 17:00 RECITACE S DOPROVODEM Oblázky z cest - recitační pásmo, vystoupí František Černický, Blanka Štráchalová, Jaroslav Mědílek, Jana Žižková, na klavír doprovodí Miroslav Kraus. Vstupné dobrovolné.

  sobota 21. května 8-12 FARMÁŘSKÉ TRHY na náměstí Míru - spoluorganizujeme kulturní program.

  neděle 22. května 20:45 LETNÍ BIOGRAF Monty Pythonův smysl života - Snímek Terryho Jonese a Terryho Gilliama postrádá hlavního hrdinu; je to přece svět viděný rybami skrz sklo akvária a v rozbitém světě pro něj není práce. Z lidskosti zbyly jen okamžiky, kdy smolaři jednotlivých miniosudů jako třeba opuštěná maminka na sále jen s přístrojem, který dělá pink, udivený pan Kreozot po výbuchu, synek, kterému dle všeho umřela maminka, taťka bez práce s osmaosmdesátým dítětem na cestě, stojí tváří v tvář své opuštěnosti. Je to podobné, jako když se Gogolovu Revizorovi vyčítalo, že postrádá kladného hrdinu, a on si v dopisu příteli smutně postěžoval, že tam byl, jen si ho nikdo nevšiml, že jím je přece smích. Zde jako poslední naděje lidstva. V původním znění s titulky. Při nepřízni počasí bude film přesunut do vnitřních prostor Želvího doupěte. Pivo, kofolu, chipsy a další občerstvení si můžete vzít z kavárny na parkán a vychutnat si je během promítání, které bude následovat po krátké přednášce o filmu a jeho autorech. Vstupné dobrovolné, kavárna otevřena od 20 hodin. Přednášku s projekcí pro vás připravili Michal Truksa a František Pfann.

  Na realizaci pořadů se finančně spolupodílí Středočeský kraj a město Mělník. Děkujeme.

  Připravujeme na ČERVEN: Bleší trh (4.6.) a spolupráci na kulturním programu farmářských trhů (4.6., 18.6., 2.7.). Přednášky s filmovou projekcí. Možná i vaši akci (vymyslete, domluvte a uspořádejte)!

  Aktuální program najdete na našem webu, při osobní návštěvě nebo na www.Mělníček.cz.
  Na všechny akce srdečně zveme, vstup volný nebo vstupné dobrovolné, není-li uvedeno jinak.
  Pořádají Přátelé želvy, o. s., není-li uvedeno jinak.
  Po dohodě je při našich pořadech možné zajistit hlídání vašich dětí v našem dětském koutku.
  Přátelé Želvy, o.s. | vzdělávání, osvěta a setkávání lidí se zájmem ;-)
  ŽELVÍ DOUPĚ: antikvariát | knihkupectví | nekuřácká kavárna
  držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ
  Ostruhová 58 | 276 01 Mělník | http://zelvi-doupe.cz | otevřeno denně
  Vodafone: 774 058 382 | O2: 315 695 380 | ICQ k pokladně: 371-938-105 | free wifi  ↑ nahoru