Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Rozumím
vyhledavani
kontakty
 

 • Objednávky expedujeme z nového webu
 • Ostruhová 58, 276 01 Mělník (GPS 50°21'11"N, 14°28'26.3"E)

  mail@zelvi-doupe.cz
  MOB: 777 648505 (nestíháme zvedat, lepší je kontakt SMS nebo mailem)

  Provozovatel Markéta Přerovská, IČ 68560133, DIČ CZ7557013882

  otevírací doba v obchodě

  pondělí až neděle 9:30-18
  (prázdniny, svátky a ostatní zavíračky upřesňujeme v Aktualitách)

  Vše podle hesla: kniha má na vás vždycky čas.

  EET | Kontakty | | Logotypy | Přátelé Želvy, o. s.


  Objednávky expedujeme z nového webu | TENTO WEB AKTUALIZUJEME už jen 1X DENNĚ | Osobní odběry, prodejna a kavárna 777 648 505 (nejlépe SMS)


  NOVĚ PŘIDÁNO

  Region a jeho autoři

  Na této stránce se pokusíme shromáždit základní informace o autorech a knihách, které se nějak týkají našeho regionu, tj. Mělnicka a Kokořínska. Budete-li mít pocit, že nám tu někdo chybí napište nám o tom na e-mail marketa@melnicky-antikvariat.cz. Jména jsou seřazena podle toho, jak byla na stránky připsána.

  Mělník byl první

  Datum: 09.06.2014, autor: Markéta Přerovská

  Mělník byl první

  Po roce se můžeme opět potěšit knihou o našem regionu. Tentokrát je rozebrán motoristický sport na Mělnicku. Málokdo mimo znalců ví, jak to s počátky motorismu v Čechách před sto lety vlastně bylo. Někdo tuší něco o Jiřím Kristiánu Lobkowiczovi, někdo zná z pozdějších dob jména jako Junková, Peroutka ...

  Nová kniha Pavla Hrnčíře

  Datum: 13.09.2010, autor: Markéta Přerovská

  Nová kniha Pavla Hrnčíře

  Po praštěné knize Komínek a Budíček přichází mělnický rodák Pavel Hrnčíř s další knihou, kterou ilustruje výtečná Michaela Kukovičová. "Mámo, táto, pojďte si hrát na balón" s podtitulem "Dobrá Pepíku. Jsem balón" potěší každého, kdo má rád současné české dětské knihy, odkazující svojí poetikou na to nejlepší ze 60. let. K prohlédnutí a zakoupení i v Želvím doupěti. A co vy, hrajete si někdy s dětmi na veselý pohřeb nebo na to, že jste zákusek a ony jsou polévka?

  Malý město stojí za ... přečtení a za žití

  Datum: 22.04.2009, autor: Markéta Přerovská

  Malý město stojí za ... přečtení a za žití

  Nová kniha mělnického autora.

  Tři novinky v jednom článku

  Datum: 31.01.2009, autor: Markéta Přerovská

  Tři knížky, o kterých jsme už informovali, ještě jednou pohromadě v jednom článku. Původně psáno pro server Mělníček.cz.

  Nová kniha putuje za pamětí mělnické krajiny

  Datum: 28.11.2008, autor: ...opsáno...

  Nová kniha putuje za pamětí mělnické krajiny

  V minulém roce vydal Mělnický osvětový a okrašlovací spolek knížku Jiřího Čumpelíka V trenkách a naboso. Ožíval v ní Mělník před cca 70 lety s jeho postavičkami, zvyklostmi, nahlédli jsme i do tajuplného (viděno dětskýma očima) podzemí města. Publikace letošního roku „Putování za pamětí mělnické krajiny“ chce také připomínat minulost, mnohdy ovšem mnohem starší, než byla Čumpelíkova doba. Zaměřuje se na krajinu v okolí vinařského města a především na drobné památky do ní zasazené...

  Nová kniha o konci války v Mělníku

  Datum: 01.11.2008, autor: Markéta Přerovská

  Nová kniha o konci války v Mělníku

  Bájná hora Říp přitahuje pozornost lidí od počátku věků. Až příliš nadneseně by znělo, že za druhé světové války jako magnet lákala i letce. Během zářijové mobilizace v roce 1938 působila z polních letišť v okolí Kralup nad Vltavou jedna stíhací a jedna bombardovací peruť československého letectva. Nad Podřipskem se ve stíhačkách a bombardérech proháněli zejména letci němečtí, britští, američtí a sovětští. Širšího okolí Podřipska se dotkl již velký letecký souboj mezi americkými a německými stíhači 16. října 1944. První bomby na oblast spadly v prosinci 1944 při nouzových odhozech.

  zobrazuji záznamy 1 - 6 z 23
  «<1234>»

  ↑ nahoru